Kutsikakooli!

Sügis on nagu uus algus. Miks ka mitte võtta perre kutsikas? Ja kui väike kutsu on juba kodus ja ilusasti kohanenud, siis miks ka mitte hakata teda koolitama?

Mis on kutsika koolitamise põhitõed?

  1. Tehke otsus mis on koerale lubatud ja mis mitte, ning pidage sellest kinni. Ei ole midagi hullemat, kui peres üks lubab, teine aga keelab; või kord lubatakse, kord keelatakse ühte ja sama asja.
  2. Liikuge kutsikaga ringi nii palju kui võimalik ning nii vähe kui vajalik. Mõlemad äärmused on kahjulikud: kui koera ei sotsialiseerita üldse, või kui viiakse teda nii palju ja igale poolele, et koormatakse kutsikas üle. Tehke seda, mida oleksite teinud ka ilma koerata: kui sõidate liftiga, siis peab ka koer seda oskama. Kui käite poodides, võtke koer kaasa autosse, peale ostude sooritamist jalutage natukene poe kõrval. Kui endale meeldib matkata või reisida, võtke koer kaasa. Ärge üle pingutage! Sulatage koer teie tavaellu.
  3. Sotsialiseerimine ei tähenda teiste koertega mängimist.
  4. Kooli peab minema siis, kui tunnete, et vajate oma küsimustele vastuseid. Nii kaua kui teile tundub, et kõik on OK, siis ongi OK. Kooli valides kasutage kaine mõistust: kes soovitas, mis räägis, mitte mida lähim seda parem, või mida kallim seda parem.
  5. Koera võtmise tõttu ei tohiks kellegi elu kvaliteet langeda: ei teie oma, et teie pere oma, ei naabrite oma, ei tänavatel-metsas jalutajate oma. Arvestame teine teisega!

Meie kool pakub värskete koerte omanikele konsultatsiooni teenust. Kõik oma küsimused saab esitada kodust lahkumata (jah, jah, te ei pea kutsikat koju jätma selleks et ise targaks saaks), teile mugaval ajal, 10 korra eest ettemaksu tegemata. Kui konsultatsiooni(de) käigus ilmub, et vajate praktilist abi (kodu olukorras või jalutades), siis saab ka sellest meiega kokku leppida. Võtke meiega ühendust sveta@tubli.ee või Facebooki kaudu, meie asume vaid mõne kliki kaugusel!