FCI Rallikuulekus

Rallikuulekuse trennides võib hakata käima ka täiesti algaja koeraga, kuid kiirema progressi saavutavad need, kes on harrastanud oma koeraga sõnakuulelikkust (SK) ja/või agilityt (AG).

SK annab koerale hea tehnilise baasi ja kontakti omanikuga. AG annab omanikule hea mälupilti ja kiire reageerimise.

 

Rallikuulelikkuse näol on tegu SK ja AG seguga, ehk see on rada SK elementidega, kus peale tehnika hindamist, võetakse lisaks veel aega, kui ruttu võistluspaar raja läbib.

 

Võrreldes teiste aladega, saab rallikuulekust harjutada kodus, sest see ei vaja platsi ega varustust, ja väga halva ilmaga kasvõi toas.

FCI rallikuulekus on spordiala, mis on välja töötatud koerte ja nende omanike jaoks, kes soovivad parandada oma koerte kuulekust ja käitumist ning arendada suhtlust ja koostööd nende vahel. Spordiala hõlmab erinevaid oskusi ja harjutusi, sealhulgas kõlvalkõnni, erinevaid istumis-, pikaliheitmis-, seismis- ja juurde tulemise harjutusi, samuti erinevaid agility stiilis takistuste ületamise harjutusi.

FCI rallikuulekus on mõeldud kõigile koertele ja nende omanikele, olenemata nende vanusest või varasemast kogemusest, ning see võib pakkuda suurepärast viisi, kuidas tugevdada koera ja omaniku vahelist sidet ja suurendada koera enesekindlust ja sotsiaalseid oskusi. Lisaks sellele on see spordiala suurepärane viis koerte füüsiliseks treenimiseks ja ajus stimuleerimiseks ning võib aidata kaasa koerte ja nende omanike vahelise suhte tugevdamisele.

FCI rallikuulekus on populaarne spordiala üle kogu maailma ning sellel on ka oma võistlusvorm, mis pakub võimalust koertele ja nende omanikele konkureerida teiste samalaadsete oskustega koerte ja nende omanikega.