Hoopers

Canine Hoopers – on suhteliselt uus ja kiiresti populaarsust koguv tegevus koertele.

Canine hoopers sarnaneb agility’ga, kuid on vähem koormav nii koerale kui ka omanikule. Selles spordialas kasutatakse 4 sorti takistusi (hoop, ehk kaar, tünn, sein ja tunnel), mille läbi või ümber koer peab liikuma, püüdes samal ajal jälgida omaniku juhiseid.

Canine hoopersis ei ole kõrgusesse hüppamist ja keerulisi takistusi nagu agility’s, mistõttu sobib see ka vanematele või vähem mobiilsetele või suurema koertele. Lisaks võib canine hoopers olla suurepärane viis koera enesekindluse suurendamiseks ja omaniku ja koera vahelise sideme tugevdamiseks.

Madalamate võistlusklasside rajal on lühemad, lihtsamalt

ja lubavad koerajuhil natukene rohkem liikuda koera juhtimisel. Kõrgemad klassid on palju tehnilisemad, pikemad ja nõuavad palju paremat ettevalmistust.

Enamiku hoopersi takustusi saab kodus ise meisterdada (palju odavam, kui tellida). Lisaks sellele hoopersi mugavus võrreldes agilityga on see, et takustusi saab alati autosse visata ja sõita kusagile trenni tegema. (Sellest peab enne meisterdamist/soetamist mõelda, et kõik asjad oleks lahti/kokkupakkitavad).

Kui soovid canine hoopersi kohta rohkem teada saada või kui sul on selle spordiala kohta konkreetne huvi, võid alati pöörduda meie kooli treenerite poole.

Pildid on loodud Microsoft Bing Image Creator abil